google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Szlifierka oscylacyjna – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

  Szlifierka oscylacyjna – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?Szlifierka oscylacyjna jest jednym z podstawowych narzędzi, których nie może zabraknąć w przydomowym warsztacie majsterkowicza. Zanim jednak wybierzesz jeden z dostępnych w sklepach modeli, dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przed jej zakupem.

  Szlifierka oscylacyjna, uważana za jedną z najbardziej uniwersalnych spośród wszystkich rodzajów szlifierek, pozwala na dokładne wygładzenie wstępnie oszlifowanej powierzchni. Narzędzie można z powodzeniem wykorzystać do obróbki różnego rodzaju materiałów – nie tylko drewna, ale także betonu czy metalu – dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono podczas prac remontowych czy wykończeniowych.

  Jak zbudowana jest szlifierka oscylacyjna?

  Dostępne w sklepach budowlanych standardowe szlifierki oscylacyjne zbudowane są z trzech podstawowych elementów: obudowy, umieszczonego w niej silnika oraz tarczy szlifującej. Silnik wprawia w ruch oscylacyjny tarczę szlifującą, więc im większa jest jego moc, tym z większą efektywnością będzie pracować urządzenie.

  Funkcjonalność szlifierki zależeć będzie również od wielkości tarczy szlifującej – zasadniczo im jest on większa, tym praca powinna zająć ci mniej czasu. Musisz jednak wiedzieć, że duża tarcza szlifująca nie musi być najlepszym rozwiązaniem przy obróbce niewielkich elementów czy trudno dostępnych powierzchni – w takich przypadkach lepiej sprawdzą się mniejsze modele.

  Szlifierka oscylacyjna – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

  Zasilanie szlifierki oscylacyjnej

  Szlifierki oscylacyjne różnią się od siebie także rodzajem zasilania. Jeśli zamierzasz korzystać z urządzenia przede wszystkim przy drobnych pracach remontowych bądź w przydomowym warsztacie, bardzo dobrą propozycją będzie model z napędem elektrycznym, który zapewni wysoki komfort użytkowania i nie będzie wytwarzać takiego hałasu jak narzędzia o napędzie pneumatycznym lub hydraulicznym.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki?

  Podczas zakupu szlifierki oscylacyjnej, powinieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów urządzenia: liczba oscylacji na minutę, średnica tarczy oraz mimośrodowość.

  Pierwszy z wymienionych parametrów, liczba oscylacji na minutę, decyduje o wydajności narzędzia – im jest on wyższa, tym efektywniej pracuje szlifierka. Najczęściej spotykane są modele z liczbą oscylacji zamykającą się w przedziale od 19 000 do 27 000, choć w sklepach można też znaleźć szlifierki umożliwiające regulację częstotliwości oscylacji, co pozwala na dobór prędkości pracy tarczy do rodzaju obrabianego materiału.

  Szlifierka oscylacyjna – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

  Kolejnym istotnym parametrem, jaki powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając jest szlifierkę oscylacyjną, jest średnica tarczy. W przypadku tych urządzeń powinna ona wynosić od 90 do 120 milimetrów – takie wartości gwarantują możliwość wszechstronnego zastosowania szlifierki.

  Z kolei mimośrodowość określa amplitudę oscylacji, czyli stopień odchylenia stopy szlifierki od własnej osi podczas użytkowania narzędzia. Przekłada się ona na elastyczność tarczy szlifierki, czyli zdolność jej dopasowania do obrabianego elementu. W tego typu szlifierkach mimośrodowość najczęściej wynosi od 1 do 2,5 milimetra – im jest ona większa, tym szybciej wykonasz swoją pracę.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.