google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Konkurs Targów INNOFORM® rozstrzygnięty!

  Konkurs Targów INNOFORM® rozstrzygnięty!

  Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A., Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania – to właśnie te firmy – Wystawcy 2. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® zdobyły główne nagrody w towarzyszącym wydarzeniu po raz pierwszy konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje.

  Komisja Konkursowa w składzie:

  • prof. dr hab. inż. Marek Bieliński
  • prof. dr hab. inż. Elżbieta Bociąga
  • Jerzy Domeracki
  • Stanisław Grabowski
  • dr hab. inż. Marek Szostak, prof. PP – Przewodniczący Komisji Konkursowej

  przyznała następujące nagrody:

  1. w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze
  • Główną nagrodę w konkursie targowym – Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. - za Pionowe centrum obróbkowe R1000 z 4 i 5 osią
  • Wyróżnienie w konkursie targowym – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników - za Prototypową wytłaczarkę W25i z innowacyjnym systemem grzania
  • Wyróżnienie w konkursie targowym – Seco Tools Poland -za Oprawki z systemem tłumień drgań Steadyline

  – Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach INNOFORM® jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej – dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych Klientów z branży narzędziowo-przetwórczej – mówi Prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn Defum S.A.

  1. kategorii techniki pomiarowe i przyrostowe oraz oprogramowanie CAE
  • Główną nagrodę w konkursie targowym – Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. -z a Współrzędnościową optyczną maszynę pomiarową SNAPTM DM 100 amerykańskiej firmy QVI Inc.
  • Wyróżnienie w konkursie targowym – PHU Faktor Piotr Pachczyński - za Pasametr cyfrowy firmy Feinmess Suhl

  – Nagroda przede wszystkim potwierdza skuteczność i zalety tej maszyny pomiarowej. Uznanie w oczach jury bardzo nas cieszy. Uważam, ze konkurs pozwoli na dodatkową promocję SNAP TM DM 100, bo Klienci bardzo chętnie interesują się rozwiązaniami oficjalnie docenionymi przez profesjonalne jury – mówi Leszek Pietrzak z firmy Oberon 3D.

  1. w kategorii technologie wytwarzania
  • Główną nagrodę w konkursie targowym – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania - za Sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi

  – Zdobycie nagrody daje nam dodatkową możliwość do zaprezentowania się, szczególnie w północnej Polsce. Jest też okazją na pokazanie Instytutu jako jednostki idącej z duchem czasu. Śledzimy oczywiście innowacje w przemyśle i chcemy być z nimi na bieżąco, a nagroda potwierdza, że dobrze nam to wychodzi. W komisji zasiadali zarówno przedstawiciele nauki, jak i praktycy reprezentujący biznes. Dla nas to bardzo cenne. My jako Instytut jesteśmy łącznikiem pomiędzy tymi dwoma światami – mówi dr inż. Daniel Toboła z Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania.

  Konkurs był organizowany po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie kontynuowany, m.in. ze względu na bardzo duże zainteresowanie firm.

  – Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, zgłoszono do niej wiele innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów. Dlatego też zdecydowano o przyznaniu 3 wyróżnień oraz oczywiście 3 nagród głównych. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zachęcam do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.

  Źródło:
  Targi w Krakowie Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Targi w Krakowie Sp. z o.o.

  Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.