google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grupa pompowa - co to i do czego służy

  Grupa pompowa - co to i do czego służy

  Powszechnie w nowoczesnych budynkach używane są systemy grzewcze, w których ogrzewanie grzejnikowe współpracuje z płaszczyznowym, które jest z reguły podłogowe.

  Systemy takie są niezbędne, ponieważ każdy z typów ogrzewania pracuje na innym poziomie temperatury, grzejnikowe z reguły na około 80/60 stopniach, podczas gdy podłogowe jedynie 45/35 stopni. Bardzo wielu producentów oferuje gotowe zestawy mieszające, które są nazywane także zestawami pompowo-mieszającymi. Mówiąc najprościej - grupy pompowe rozdzielają temperaturę wody na instalacje, które pracują w różnych temperaturach. Jest bardzo prosty w montażu i obsłudze.

  Zalety urządzeń z kategorii grup pompowych:

  • zawory kulowe zintegrowane z termometrami oraz zaworami zwrotnymi, które ułatwiają wizualna obserwacje temperatur zasilania i powrotu, a także ograniczają niepożądaną cyrkulację ciepła w instalacji;
  • dodatkowy zawór znajdujący się pod pompą obiegową ułatwia szybki demontaż bez konieczności opróżniania instalacji;
  • urządzenie jest wykonane w estetycznej izolowanje obudowie ograniczającej do minimum straty ciepła;
  • wysoka energooszczędność;
  • możliwa praca stała lub zmienna obrotowej pompy.

  Przykładowy uproszczony schemat instalacji podłogowej składa się z zaworu kulkowego, odpowietrznika automatycznego, pompy obiegowej, zaworu termostatycznego wyposażonego w głowicę z kapilarą, zaworu odcinającego regulacyjnego oraz regulatora temperatury połączonego z głowicami termoelektrycznymi.

  Grupa pompowa sprawia, że w każdym pomieszczeniu można ustawić inną temperaturę. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się w przypadku dużych domów, które łączą dwa lub nawet więcej rodzajów ogrzewania wymagających pomniejszania i powiększania temperatury. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu. Sytuacja, w której łazienka ogrzewana podłogówką jest zimna, podczas gdy w sypialni panuje 25 stopni, jest niemożliwa przy użyciu grup pompowych. Ponadto przyczynia się to także w oczywisty sposób do ograniczenia kosztów za ogrzewanie. Pompy dbają także o bezpieczeństwo i prawidłowe działanie instalacji. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują idealnego rozwiązania wspomagającego działanie systemów ogrzewania w domu, czy to dużym czy mniejszym.

  Ofertę na systemy grup pompowych oferuje producent SWATT.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.