google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 20.05.2019
  1 USD
  3.8543
  -0.0002
  1 EUR
  4.2995
  -0.0077
  1 CHF
  3.8189
  -0.0007
  1 GBP
  4.9117
  -0.0156
  1 RUB
  0.0597
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy cyfrowy detektor UniversalDetect firmy Bosch

  Fot. Bosch, cyfrowy detektor UniversalDetect,
  Fot. Bosch

  Bezpieczeństwo podczas wiercenia

  • Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego
  • Intuicyjna obsługa: instrukcja krok po kroku ułatwia pracę
  • Wykrywa metal, przewody pod napięciem i konstrukcje drewniane w ścianach gipsowo-kartonowych

  Łatwy w obsłudze detektor UniversalDetect firmy Bosch zapewnia większe bezpieczeństwo podczas wiercenia. Jest to pierwszy cyfrowy detektor dla majsterkowiczów sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Urządzenie wyposażono w instrukcję „krok po kroku”, która prowadzi użytkownika przez kolejne etapy procesu detekcji. Zintegrowane menu minimalizuje ryzyko błędów związanych z niewłaściwą obsługą i zapewnia precyzyjny rezultat pomiaru.

  Detektor UniversalDetect jest przeznaczony do wykrywania metalu, przewodów pod napięciem oraz konstrukcji drewnianych w ścianach gipsowo-kartonowych. Dzięki temu jest niezwykle przydatny podczas wiercenia – pozwala uniknąć uszkodzenia elementów instalacji,  przewodów oraz wiercić w tych miejscach ściany gipsowo-kartonowej, gdzie znajduje się drewniana konstrukcja. Pomaga to np. w instalacji szafek wiszących.

  Menu w języku polskim minimalizuje ryzyko błędów związanych z niewłaściwą obsługą. Detektor UniversalDetect można włączyć i wyłączyć za pomocą jednego przycisku. Pozostałe czynności użytkownik wykonuje na ekranie dotykowym kolorowego wyświetlacza o przekątnej 2,4". Podczas uruchomienia można obejrzeć krótkie wprowadzenie z poradami pomagającymi w uzyskaniu jak najlepszych wyników pracy.

  Łatwa obsługa i interpretacja wyników

  Fot. Bosch, cyfrowy detektor UniversalDetect,
  Fot. Bosch

  Na ekranie dotykowym wybieramy tryb pracy: detekcję metalu, przewodów pod napięciem lub konstrukcji drewnianych. Detektor UniversalDetect wykrywa metal do głębokości 10 cm, przewody pod napięciem do głębokości 5 cm i konstrukcje drewniane do głębokości 2,5 cm, co odpowiada grubości dwóch płyt gipsowo-kartonowych. Podczas wykrywania można połączyć ze sobą dwa tryby pracy, co pozwala równocześnie stwierdzić, że w wybranym miejscu nie ma np. ani rur, ani przewodów pod napięciem. Wszystkie tryby pracy kalibrują się automatycznie, tak więc użytkownik może skoncentrować się na pracy.

  Dla zapewnienia właściwej obsługi, detektor UniversalDetect jest wyposażony w czujnik stykowy ściany. Wykrywa on niewłaściwą pozycję detektora względem ściany zapobiegając nieprawidłowemu odczytowi. W takim przypadku urządzenie wyświetla na ekranie informację o konieczności prawidłowego przyłożenia detektora UniversalDetect do ściany. Wyniki pomiaru są wskazywane na wyświetlaczu za pomocą sygnału akustycznego oraz trójkolorowego, okrągłego wskaźnika LED, działającego na podobnej zasadzie jak sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu: kolor zielony oznacza, że nie znaleziono żadnego obiektu, kolor żółty oznacza wykrycie sygnału, a kolor czerwony oznacza, że sygnał został jednoznacznie przypisany do obiektu. Otwór pozwala zaznaczyć na ścianie miejsce wykrycia obiektu.

  Detektor UniversalDetect jest już dostępny w sprzedaży.

  Dane techniczneUniversalDetect
  Maks. głębokość detekcji metalu10 cm
  Maks. głębokość detekcji przewodów
  pod napięciem
  5 cm
  Maks. głębokość detekcji drewna
  i konstrukcji drewnianych
  w ścianach gipsowo-kartonowych
  2,5 cm
  Wyświetlaczkolorowy wyświetlacz 2,4“
  z ekranem dotykowym
  Automatyczna kalibracjatak
  Automatyczny wyłącznikpo 5 minutach
  Dioda LEDtrójkolorowa dioda LED z otworem do zaznaczania
  Zasilanie4 baterie 1,5 V AAA
  Czas pracymin. 4 h
  Wymiary
  (długość x szerokość x wysokość)
  255 x 90 x 51 mm
  Waga300  g

   

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.