google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem
  Kursy walut 19.12.2018
  1 USD
  3.7619
  -0.0049
  1 EUR
  4.2846
  -0.0007
  1 CHF
  3.7875
  -0.0114
  1 GBP
  4.7607
  -0.0047
  1 RUB
  0.0560
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy numer: ŚWIAT OBRABIAREK 11-12/2017

  W numerze 11-12/2017:

  Nowy numer: ŚWIAT OBRABIAREK 11-12/2017FANUC ROBODRILL - obrabiarka z wysokim potencjałem  *  Warsaw Industry Week - Spotkanie z przemysłową rewolucją!  *  HARD - DOŚWIADCZENIE I DORADZTWO TECHNICZNE  *  Blachmix i Poręba w jednej firmie  *  Tradycja i prestiż - XXII edycja Targów EUROTOOL®  *  Inteligentna produkcja, czyli jak funkcjonuje Przemysł 4.0  *  Nowe gwintowniki Yamawa  *  TOOLEX 2017 – jubileuszowy sukces  *  TACUMI - Nowe pięcioosiowe centrum obróbkowe typu Gantry  *  CENTRUM EDUKACJI TECHNICZNEJ HAAS W TARNOWIE  * INTEC 2019  *  Eldec - nagrzewanie indukcyjne  *  QuantumS FaroArm®  *  Optyczna kontrola jakości obiektu wielkogabarytowego  *  Uczniowie tną we Wronkach!  *  „MATE - Eksperci optymalizacji” - zaproszenie do III edycji konkursu!  *  Gwintowniki przynoszące korzyści producentom z branży lotniczej  *  Bezpieczeństwo między wysokimi regałami  *  Rozpoczęła się rezerwacja stoisk na targi EuroBLECH 2018

  NR 11-12/2017 Świat Obrabiarek i Narzędzi

  Co nowego w numerze:

  FANUC ROBODRILL - obrabiarka z wysokim potencjałem

  Obróbka skrawaniem jest jednym z najważniejszych procesów technologicznych we współczesnej działalności przemysłowej. Bazuje na niej szereg producentów - zarówno tych, którzy produkują tradycyjne części z metali np. do maszyn czy pojazdów, jak i  tych, którzy dostarczają wyrafinowane produkty użytkowe takie jak implanty, biżuterię czy smartfony wytwarzane z rzadkich metali. Niezależnie od branży o sukcesie producentów decydują używane przez nich obrabiarki. To właśnie od nich zależy czas dostarczenie produktu, jego jakość i finalny koszt wytworzenia, co bezpośrednio przekłada się na zyski z produkcji.

  Warsaw Industry Week - Spotkanie z przemysłową rewolucją!

  Rewolucja przemysłowa na świecie, także w Polsce, staje się faktem. Już po raz drugi przedstawiciele branży przemysłowej spotkają się na Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 14-16 listopada, w Ptak Warsaw Expo, by rozmawiać o rozwoju Przemysłu 4.0., który w bardzo szybkim tempie zmienia otaczający nas świat.

  Blachmix i Poręba w jednej firmie

  Dwadzieścia lat temu Piotr Małucha, dwudziestokilkulatek z Limanowej założył firmę, która
  miała się zajmować zaopatrzeniem miejscowego rynku w  akcesoria dachowe - nazwał ją Blachmix. Jednym z pierwszych zakupów  firmy było imadło, które kosztowało 160 zł.
  - Do dziś pamiętam tę cenę – mówi Piotr Małucha, dziś 46-latek. – Gdyby teraz ktoś mnie zapytał ile kosztowała maszyna zakupiona przed paroma dniami, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zakres prowadzonego przez niego biznesu tak się powiększył w ciągu tych dwudziestu lat, że nie ma szans na zapamiętanie wszystkiego, a tym bardziej kwot.

  Tradycja i prestiż - XXII edycja Targów EUROTOOL®

  Do rozpoczęcia jednego z najważniejszych spotkań branży obróbki pozostały niewiele czasu.
  Tylko do 24 listopada możliwa jest bezpłatna rejestracja on-line. Pospieszyć powinni się także niezdecydowani Wystawcy – zostały ostatnie wolne powierzchnie ekspozycyjne. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2017 r. w EXPO Kraków.

  Inteligentna produkcja, czyli jak funkcjonuje Przemysł 4.0

  W dobie czwartej rewolucji przemysłowej rozwiązań z grupy „inteligentnych” mamy na rynku coraz więcej. Pojęcie to jest coraz częściej nadużywane przez producentów wszelakich produktów. Swoje pochodzenie zawdzięcza jednak motorom zmian każdej kolejnej rewolucji przemysłowej – maszynom. Te zawsze były podstawą rewolucjonizowania zakładów przemysłowych, problem w tym, że tym razem to postęp technologiczny prześciga aktualną wiedzę i kompetencje pracowników fabryk. Jak firmy mogą skorzystać z nadchodzących zmian?

  Nowe gwintowniki Yamawa zwiększają wydajność produkcji części samochodowych

  Firma Yamawa, światowy lider w produkcji gwintowników  i narzędzi  do gwintowania wewnętrznego i zewnętrznego, zaprezentowała nowe gwintowniki MHSP na targach EMO 2017 w Hanowerze w Niemczech. Seria jest przeznaczona do poprawy wydajności przy gwintowaniu otworów nieprzelotowych w elementach stalowych..

  TOOLEX 2017 – jubileuszowy sukces

  10. edycja Międzynarodowych Targów  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, jak przystało na jubilata, wypadła okazale. Doceniane przez specjalistów i wysoko oceniane pod względem efektywności i merytoryki targi były imponujące: blisko 500 Wystawców z 14 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, zaprezentowało nowości z branży na imponującej powierzchni 15 tys. m kw. Targom towarzyszył bogaty program seminariów i prelekcji. Wydarzenie odwiedziło blisko 10 tysięcy zwiedzających. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby podkreślić wyjątkowość 10. edycji m.in. poprzez wręczenie  specjalnych statuetek 10-lecia dla wystawców, którzy od początku wspierali rozwój wydarzenia.

  Nowe pięcioosiowe centrum obróbkowe typu Gantry

  W Takumi prezentuje nowość na europejskim rynku: pięcioosiowe centrum obróbkowe U800 do precyzyjnej produkcji narzędzi i form, zapewniające szybką i dokładną obróbkę. W efekcie użytkownik otrzymuje idealnie wykończone powierzchnie. Kompaktowa konstrukcja typu Gantry wymaga stosunkowo mało przestrzeni, a przy tym zapewnia dużą dokładność i stabilność termiczną. Maszyna jest przeznaczona do obróbki elementów wymagających dużej precyzji i wysokiej jakości powierzchni.

  CENTRUM EDUKACJI TECHNICZNEJ HAAS W TARNOWIE

  17. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Lipsk, 05 – 08 lutego 2019

  EMAG - Eldec-nagrzewanie indukcyjne: gwarancja idealnych temperatur dla procesów spawania

  FARO - QuantumS FaroArm®

  SMARTTECH 3D - Optyczna kontrola jakości obiektu wielkogabarytowego

  Kt7 CNC - Uczniowie tną we Wronkach!

  ABPLANALP - „MATE - Eksperci optymalizacji” - zaproszenie do III edycji konkursu!

  IGUS - Koła zębate wykonane drukarką 3D

  Rozpoczęła się rezerwacja stoisk na targi EuroBLECH 2018

  SANDVIK - Gwintowniki przynoszące korzyści producentom z branży lotniczej

  Znamy już wszystkich finalistów drugiej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”!

  Bezpieczeństwo między wysokimi regałami

  Źródło:
  Świat Obrabiarek
  Artykuł został dodany przez firmę

  MARCOSTA Centrum Handlu i Produkcji Obrabiarek

  MARCOSTA posiada sieć autoryzowanych dystrybutorów w całej Polsce. Poszerzeniem działalności handlowej firmy MARCOSTA'' było nawiązanie współpracy z firmą STÜRMER'';, dystrybutorem obrabiarek firm METALLKRAFT®, UNICRAFT®, HOLZ

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.