google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 25.09.2018
  1 USD
  3.6511
  -0.0109
  1 EUR
  4.2939
  -0.0153
  1 CHF
  3.7773
  -0.0404
  1 GBP
  4.7987
  -0.0053
  1 RUB
  0.0555
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji

  Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacjiMalowanie dużych powierzchni za pomocą wałków i pędzli to czasochłonna i żmudna praca. Dużym ułatwieniem może być zastosowanie agregatu malarskiego. Dzięki niemu szybko i równomiernie pokryjemy powierzchnię wybraną farbą. Zobacz, kiedy warto kupić agregat malarski i na co zwrócić uwagę.

  Kiedy warto kupić agregat malarski?

  Malowanie niewielkich, łatwo dostępnych powierzchni z powodzeniem można przeprowadzić za pomocą tradycyjnych narzędzi malarskich, takich jak pędzel, wałek i kuweta na farbę. Jeśli jednak czeka nas remont całego domu lub malowanie powierzchni trudnodostępnych, możemy rozważyć zakup agregatu malarskiego, który przyspieszy i ułatwi pracę, a także zagwarantuje lepszy efekt końcowy. Agregat malarski to również niezbędne narzędzie w przypadku każdej firmy zajmującej się pracami wykończeniowymi. Urządzenie to sprawdzi się zarówno w przypadku ścian wewnętrznych, jak i podczas malowania elewacji zewnętrznej budynku.

  Jak działa agregat malarski?

  Agregat malarski to urządzenie pompujące i sprężające farbę bez użycia powietrza. Farba przetłaczana jest przez niewielki otwór dyszy pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu następuje rozpylenie jej w strumień o określonej szerokości. Wielkość strumienia zależna jest od rozmiaru dyszy i prędkości przepływu.

  Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji

  Rodzaje agregatów malarskich

  Istnieje kilka rodzajów agregatów malarskich. Pierwszym z nich jest agregat tłokowy. Ma on szerokie zastosowanie dzięki dużej wydajności i łatwemu sterowaniu przepływem farby za pomocą komputera. Konstrukcja tłokowa sprawia, że możliwe jest używanie gęstych farb. Agregaty o dużej wydajności, powyżej 6 litrów na minutę, sprawdzą się również w przypadku nanoszenia szpachli. Ich wadą jest jednak dość wysoka cena zakupu i znaczne koszty eksploatacji. Tańszym rozwiązaniem jest drugi rodzaj agregatu malarskiego – urządzenie membranowe. Cechuje się ono prostszą konstrukcją oraz brakiem zaawansowanej elektroniki. Pewnym ograniczeniem agregatu membranowego może być natomiast mniejsza siła ssąca niż w przypadku urządzenia tłokowego. Do wad pompy membranowej należy zaliczyć również duży pobór energii.

  Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji

  Jak wybrać najlepszy agregat malarski?

  Podstawowym pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć, kupując agregat malarski, jest to, jak często będziemy używać agregatu, do jakiej powierzchni i jakiej farby. Jeśli zależy nam na jednorazowym remoncie, decydujące znaczenie może mieć cena urządzenia. Jeśli ma być to sprzęt firmowy na lata, służący do różnego rodzaju prac remontowych i budowlanych, większe znaczenie może mieć jego uniwersalność, wydajność, ciśnienie. Wybierając agregat do zastosowania profesjonalnego, warto zwrócić uwagę na ilość i rodzaj akcesoriów, między innymi przedłużek, umożliwiających malowanie sufitu bez konieczności użycia drabiny.

  Agregat malarski to urządzenie pozwalające na perfekcyjne pomalowanie ścian w krótkim czasie. Sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.