google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  obróbka metali - gieciewalcowanie.pl
  Kursy walut 24.05.2018
  1 USD
  3.6590
  -0.0103
  1 EUR
  4.2953
  -0.0084
  1 CHF
  3.6890
  -0.0117
  1 GBP
  4.9056
  0.0022
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Paliwa przyszłości

  Paliwa przyszłościW ostatnich latach coraz więcej się mówi o paliwach przyszłości, tradycyjne źródła energii z paliw kopalnych nie są wysoko efektywne, natomiast w dużym stopniu zanieczyszczają one środowisko. Dodatkowo zasoby jednej z ważniejszych substancji z tego sektora kurczą się z dnia na dzień, pisząc te słowa mamy na myśli ropę naftową. Jakie substancje można będzie znaleźć w dystrybutorach do paliw przyszłości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym wpisie.

  Wodór

  Jednym z najczęściej wymienianych zastępców tradycyjnych paliw kopalnych jest wodór, który nie produkuje w trakcie swojego spalania spalin! Jedyne co się otrzymuje przy jego przetwarzaniu to: woda, ciepło oraz energia elektryczna. Naukowcy w tym momencie chcę jak najbardziej zmniejszyć rozmiar ogniw paliwowych. Aby tego dokonać opracowali oni system chłodzenia powietrznego, który do swojego dzialania nie potrzebuje pomp wodnych, zaworów, nawilżaczy powietrza czy systemów automatycznego czyszczenia. Dzięki temu rozmiar ogniw paliwowych w sposób znaczący się zmniejszył, co jest świetną wiadomością.

  Problemem w przypadku wodoru nie jest sama technologia napędzania auta, jednak zmiana całej infastruktury branży paliwowej. Jeżeli chcemy tankować wodorem zmianie powinny ulec między innymi dystrybutory do paliw czy tanki. Należy pamiętać, że jest to inna technologia, której na nowo trzeba się nauczyć. Znalezienie sposobu na odpowiednie magazynowanie oraz transport wodoru nie jest proste. Istnieje także inna kwestia dyskusyjna - pozyskiwany dziś wodór bardzo często otrzymuje się przez elektrolizę wody, do której wykorzystuje się… paliwa kopalne. Jak więc widać nadal nie jest to rozwiązanie idealne. Obecnie pracuje się nad tym, żeby do tego procesu wykorzystywać energię odnawialną, ale niestety nie jest to łatwe. Kolektory słoneczne oraz wiatraki prądotwórcze mają zbyt duże spadki energii przy jej wytwarzaniu, tak więc nie produkują one jeszcze jej w odpowiedniej ilości. Jednak jest tu duży potencjał do poprawy i można się spodziewać polepszenia tej technologii w przyszłości.

  Biogaz

  Innym przyszłościowym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o paliwa i źródła energii w ogóle jest biogaz, który wytwarza się w zasadzie ze śmieci. Oczywiście to uproszczenie, jednak jest to produkt fermentacji metanowej, która dotyczy związków organicznych. Tworzy się go ze ścieków, odpadów komunalnych, gnojowicy, biomasy, odchodów zwierzęcych. Biogaz da się oczyścić do bio-metanu, wtedy będzie spełniał standardy gazu ziemnego. Jest to świetny sposób na wykorzystanie odpadów, z którymi i tak ludzkość nie ma co robić. Jego szerokie zastosowanie spowodowałoby też obniżenie kosztu składowania odpadów, gdyż ich spora część byłaby wykorzystana do produkcji energii. Gaz wysypiskowy - jak inaczej nazywa się biogaz - mógłby być użyty w: sieciach gazowych, dystrybutorach do paliw czy procesach technologicznych. Spalany w odpowiednio przystosowanych kotłach zastąpi gaz ziemny - całe ciepło wtedy krąży po instalacji centralnego ogrzewania.

  Elektryczność

  W zestawieniu nie mogło zabraknąć elektryczności, która jest podawana bardzo często jako przyszłe źródło energii w samochodach i nie tylko. W urządzeniach wykorzystujących ją jako paliwo przekształca się energię elektryczną w energię mechaniczną. Samochody, które wykorzystują w jakiś sposób ten mechanizm nie są niczym nowym, jednak nadal rozwija się tę technologię, obniża ceny baterii itd. Czy elektrycznność zastąpi klasyczne paliwa i zamienimy dystrybutory do paliwa na potężne ładowarki? Tego na dziś dzień powiedzieć nie można, pewnym jednak jest, że w tym pomyśle drzemie spory potencjał.

  Paliwa przyszłości - czy mają szansę na sukces?

  Mimo, że coraz więcej się mówi o energii odnawialnej oraz nowych sposobach zasilania pojazdów czy domostw, to nadal trudno je dostrzec w codziennym zastosowaniu. Są to jednak rozwiązania przyszłości i prędzej czy później w dystrybutorach do paliwa będzie można spotkać wodór lub biogaz. Przyszłość kształtuje się doprawdy fascynująco!

  Po więcej informacji o dystrybutorach paliwa i nie tylko zapraszamy na: petro-box.pl

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.