google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  obróbka metali - gieciewalcowanie.pl
  Kursy walut 15.06.2018
  1 USD
  3.6922
  0.0767
  1 EUR
  4.2802
  0.0045
  1 CHF
  3.7056
  0.0274
  1 GBP
  4.8998
  0.0402
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wycinarki CNC– w jakiej branży znajdą zastosowanie?

  Wycinarki CNC– w jakiej branży znajdą zastosowanie?Wycinarki laserowe to nowoczesne i zaawansowane maszyny, wspierające proces produkcyjny w każdym zakładzie. Sterowanie urządzeniem polega na obsłudze odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Jest to obecnie najbardziej opłacalne rozwiązanie do obróbki materiałów. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wycinarek CNC. Znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłowych tj. lotnictwo, kosmonautyka, przemysł drzewny czy medyczny. Jak odpowiednio dobrać wycinarkę do rodzaju obrabianego materiału? Na co warto szczególnie zwrócić uwagę?

  Computerized Numerical Control znany już w latach 50.

  Termin CNC, Computerized Numerical Control, jest układem sterowania numerycznego, wyposażonym w mikrokomputer, który można dowolnie i interaktywnie zaprogramować w zależności od rodzaju i potrzeb produkcji w każdym przedsiębiorstwie. Koncepcja numerycznego sterowania powstała w latach 1949-1950r. w Institues of Technology w Massachusetts na potrzeby lotnictwa wojskowego USA. Do jej stworzenia wykorzystano funkcje matematyczne, które opisywały kształt przedmiotu i na ich podstawie opracowano sterowanie przetwarzające wartości wejściowe połączeń oraz schematów na ruch elementów urządzenia obróbczego. Było to możliwe dzięki rozwiniętemu elektronicznemu przetwarzaniu danych. Następnie w latach 70. kiedy zaczęły rozwijać się mikrokomputery, na bazie układów sterowania Numerical Control powstały skomputeryzowane układy sterowania CNC. Obecnie jest to szeroko stosowane rozwiązanie we wszystkich maszynach sterowanych numerycznie, w tym obrabiarkach czy wycinarkach. Ze względu na ciągle rosnące potrzeby przemysłu urządzenia te są na bieżąco udoskonalane i unowocześniane.

  Gdzie wykorzystać wycinarkę laserową?

  Wycinarki laserowe są urządzeniami bardzo zaawansowanymi technicznie, które mocno wspierają każdy proces produkcyjny. Zapewniają maksymalną precyzję obrabianych materiałów. Dzięki temu wpływają na wysoką wydajność produkcji w przedsiębiorstwie. Innowacyjna technologia tych urządzeń pozwala na wykorzystywanie ich w wielu dziedzinach i sektorach przemysłowych. Korzystają z nich zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i mniejsze warsztaty. Najczęściej jednak wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych, wytwarzających elementy z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, również także w przedsiębiorstwach z branży spożywczej, medycznej, a nawet lotniczej i kosmicznej. Za pomocą wycinarek laserowych można wycinać różne rodzaje materiałów, zarówno lekkie tworzywa sztuczne, piankowe, plastikowe, jak i masywne i twarde, takie jak lite drewno, płyty MDF, metale (aluminium, stal i blacha), a nawet kamień. Jednak do każdego rodzaju obrabianego materiału oraz w zależności od jego struktury maszyna musi zostać odpowiednio dostosowana. Należy sprawdzić dokładnie jej parametry i zastosowanie. Zakłady zajmujące się projektowaniem i produkcją wycinarek CNC dostarczają na rynek sprzedaży coraz to nowsze modele oparte o innowacyjne technologie i nowoczesne oprogramowania. Wybór jest na tyle bogaty, że każdy przedsiębiorca jest w stanie wybrać odpowiednie urządzenie do swojego zakładu produkcyjnego. Do najbardziej popularnych można zaliczyć wycinarki plazmowe, gazowe, wycinarki do blach czy laserowe. –Specjalizujemy się w produkcji maszyn do obróbki blach, w tym również wycinarek laserowych. Jednym z naszych najnowszych rozwiązań w tym zakresie jest Laser Genius – maszyna do cięcia laserowego z rezonatorem fiber. Zapewnia ona jeszcze większą produktywność całego procesu. Idealnie sprawdzi się w produkcji opartej na blachach średnich lub cienkich – komentuje Adam Szwejkowski, specjalista wycinarek laserowych Prima Power Central Europe. – Pracę maszyny, jej parametry, wygląd i komponenty, z których została wykonana, a także dokładne zastosowanie można zobaczyć na filmie:

  Innym równie ciekawym rozwiązaniem w zakresie maszyn laserowych jest Platino 2.0 Fiber. Urządzenie maksymalizuje zysk produkcji dzięki elastycznej i łatwej obsłudze. Potrafi sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zadaniom, dzięki 3 trybom: max cut, night cut i smart cut – dodaje.

  Wycinarki laserowe znajdują swoje zastosowanie w praktycznie każdym sektorze przemysłowym. Zapewniają nie tylko wysoką precyzję i jakość obrobionego materiału, ale przede wszystkim zwiększają wydajność produkcji. Dzięki temu przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności każdego przedsiębiorstwa na rynku.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.