google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  obróbka metali - gieciewalcowanie.pl
  Kursy walut 15.06.2018
  1 USD
  3.6922
  0.0767
  1 EUR
  4.2802
  0.0045
  1 CHF
  3.7056
  0.0274
  1 GBP
  4.8998
  0.0402
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Rodzaje elektrozaczepów dostępnych na rynku

  Rodzaje elektrozaczepów dostępnych na rynkuElektrozaczepy są urządzeniami służącymi do sterowania wejściem w domofonie i ewakuacji z budynku. Urządzenie składa się z elektromagnesu, cewki i kotwicy. Wybierając elektrozaczepy, należy rozważyć takie parametry, jak wytrzymałość, wymiary drzwi, sposób działania i energooszczędności.

  Czym są elektrozaczepy i w jakim celu się go stosuje?

  Elektrozaczep jest to element systemu zabezpieczeń. Za jego pomocą steruje się wejściem w instalacjach domofonowych oraz w systemach bezpiecznej ewakuacji z budynków. Można je znaleźć zarówno w budynkach użytku publicznego, w blokach mieszkalnych, jak i przydomowych furtkach. Dzięki elektrozaczepom ułatwiona jest kontrola dostępu do budynku.

  Budowa i sposób działania elektrozaczepu

  Z zewnątrz elektrozaczepu widać masywny korpus. Wewnątrz niego można wyróżnić kilka elementów: elektromagnes i nawiniętą na niego cewkę oraz kotwicę, która z pomocą układu mechanicznych dźwigni blokuje zapadkę elektrozaczepu. Poprzez podanie napięcia na cewkę zwalnia się blokadę kotwicy. Nacisk na drzwi powoduje uchylenie zapadki i dzięki temu możliwe jest otworzenie drzwi. Na rynku dostępne są urządzenia działające za pomocą prądu stałego lub zmiennego.

  Jaki model elektrozaczepu wybrać?

  Planując zakup elektrozaczepu, należy kierować się celem przeznaczenia oraz warunkami, w jakich będzie używany. Przede wszystkim ważne są wymiary oraz wytrzymałość urządzenia, zależne od rodzaju i masy drzwi. Trzeba pamiętać, że do lewych drzwi należy kupić lewy elektrozaczep, a do otwierających się na prawą stronę – prawy. Dostępne są również urządzenia symetryczne, które nadają się do obydwu rodzajów drzwi. W zależności od celu przeznaczenia można zakupić kilka wersji elektrozaczepów:

  • Standardowe do domofonów - napięcie zaaplikowane na cewkę zasilającą powoduje odblokowanie układu dźwigni i otworzenie drzwi.
  • Z wyłącznikiem do biur, pomieszczeń usługowych, gdzie w godzinach urzędowania dostęp do obiektu mają wszyscy, a po zamknięciu włączana jest kontrola wejścia. Urządzenie to działa za pomocą specjalnej mechanicznej dźwigni.
  • Z wbudowaną pamięcią do pomieszczeń biurowych. Kiedy pracownik naciska na przeznaczony przycisk na unifonie, może wrócić bez konieczności ponownego odblokowywania drzwi. Sterowanie odbywa się za pomocą impulsu napięciowego do chwili otwarcia i zamknięcia wejścia.

  Wybierając elektrozaczep, należy kierować się również parametrami urządzenia dotyczącymi jego trwałości, wytrzymałości na nacisk, energooszczędności, odporności na korozję i sposobu pracy (otwarty pod napięciem, bez napięcia oraz rewersyjny).

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.