google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  obróbka metali - gieciewalcowanie.pl
  Kursy walut 15.06.2018
  1 USD
  3.6922
  0.0767
  1 EUR
  4.2802
  0.0045
  1 CHF
  3.7056
  0.0274
  1 GBP
  4.8998
  0.0402
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Hala stalowa – pozwolenie, wybór wykonawcy i odbiór – sprawdź jakie są procedury!

  Hala stalowa – pozwolenie, wybór wykonawcy i odbiór – sprawdź jakie są procedury!

  Decyzja o wybudowaniu hali stalowej, produkcyjnej czy magazynowej, wiąże się z podjęciem kilku dobrze przemyślanych kroków, aby realizacja planu odniosła zamierzony sukces. Obecnie ze względu na duże zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń do przechowywania, sortowania czy produkcji towarów, coraz więcej osób decyduje się na budowę hal stalowych. Pierwszym krokiem jest staranne dobranie rodzaju budowli do potrzeb firmy wraz z dogodną lokalizacją. Jakie są jednak dalsze niezbędne działania?

  Wybór firmy budowlanej

  Pierwszorzędna czynność to decyzja o firmie, której zlecimy wykonanie projektu oraz samego procesu budowy hali stalowej. Na rynku zaobserwować można dużą konkurencję w tym sektorze, dlatego warto dokładnie porównać kilka ofert, przeanalizować przebieg i czas budowy, a także uwzględnić kosztorys i wymagania spółki.

  Hala stalowa a pozwolenie

  Następnym krokiem jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę hali stalowej, a w tym celu należy udać się do jednostki samorządu terytorialnego. Proces dokumentacji w urzędzie jest jednak dość skomplikowany i czasochłonny. Uzyskanie pozwolenia może potrać około dwóch miesięcy.

  • Najpierw jednak przy współpracy z architektem powinniśmy zaplanować inwestycję i stworzyć projekt architektoniczny, który będzie konieczny przy składaniu wniosku.
    
  • W następnej kolejności musimy uzyskać decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, poprzez złożenie wniosku w Wydziale Urbanistyki, kierując się do właściwego Starostwa Powiatowego. Dokumenty te może złożyć każdy, bez względu na to czy posiada prawo własności do terenu, ważne jest natomiast uzupełnienie kilku informacji jak: wysokość budynków, przeznaczenie i powierzchnia obiektu. Dodatkowo będziemy poproszeni o przestawienie sposobu zarządzania ściekami, deszczówką, zasilania w wodę oraz o dołączenie tzw. mapy lokalizacyjnej.
    
  • Kolejnym etapem na drodze do uzyskania pozwolenia na budowę jest sporządzenie projektu budowlanego, w którym należy uwzględnić zagospodarowanie działki, np. rozplanować instalacje elektryczne. Niezbędny będzie również kontakt z Zarządem Dróg, aby ustalić miejsce zjazdu i przebieg drogi prowadzącej do hali. Swoją opinię będzie musiał także wyrazić konserwator zabytków, sanepid oraz rzeczoznawca w celu wskazania zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego i zasad BHP.
    
  • Dopiero na tym etapie możemy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i cierpliwie czekać na jego rozpatrzenie. Warto wspomnieć, że niektóre firmy budowlane oferują realizacje wszystkich wymienionych wyżej formalności urzędowych, co znacznie oszczędza czas i pracę inwestora.

  Generalne wykonawstwo

  Solidni wykonawcy zajmujący się budową hal stalowych zapewniają wsparcie od początku koncepcji, aż po pełne wykończenie obiektu, tak aby od razu był gotowy do użytku. Obowiązkiem wykonawcy jest dostosowanie się do ustalonego budżetu, wykonanie projektów budowlanych oraz spełnienie warunków norm środowiska naturalnego. Przed rozpoczęciem budowy firma podejmująca się współpracy powinna przeprowadzić badania gruntu w miejscu powstania hali i dostosować się do wszelkich norm i przepisów prawa budowlanego.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.