google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  obróbka metali - gieciewalcowanie.pl
  Kursy walut 15.06.2018
  1 USD
  3.6922
  0.0767
  1 EUR
  4.2802
  0.0045
  1 CHF
  3.7056
  0.0274
  1 GBP
  4.8998
  0.0402
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kiedy warto zamienić filtry workowe na samoczyszczące?

  Filtry workowe są jednymi z najpowszechniej wykorzystywanych w przemyśle rozwiązaniami filtracyjnymi. Tworzą je obudowa filtra workowego i wymienne wkłady w postaci worków filtracyjnych. Charakteryzują się niskimi kosztami inwestycyjnymi i eksploatacyjnymi, ale nie we wszystkich sytuacjach są najlepszym dostępnym rozwiązaniem.

  Budowa hal magazynowych – zaufaj profesjonalnemu wykonawcy budowy.

  Obudowa filtra workowego wykonywana jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej AISI 304 lub kwasoodpornej AISI 316L – w zależności od agresywności chemicznej filtrowanego medium. Worki filtracyjne zaś wykonane są najczęściej z polipropylenu, poliestru lub nylonu w taki sposób, aby obudowa filtra workowego była z nimi kompatybilna. Worki filtracyjne podstawowo występują w czterech wystandaryzowanych rozmiarach.

  Filtry samoczyszczące przemysłowe w wielu przypadkach mogą zastąpić workowe, jednak jednym z ograniczeń jest dokładność filtracji, jaką można osiągnąć. Worki filtracyjne zapewniają filtrację już na poziomie 0,5 mikrona, zaś filtry samoczyszczące przemysłowe dopiero od 20 mikronów. Jednakże, gdy nie jest wymagana bardzo duża dokładność, filtry samoczyszczące przemysłowe mają liczne cechy, dające im przewagę nad workowymi. Są to:

  • automatyczny proces czyszczenia przegrody filtracyjnej – brak konieczności stosowania wymiennych wkładów, ręcznego ich czyszczenia oraz robienia jakichkolwiek przestojów;
  • znacznie zwiększona wydajność filtracji w porównaniu do filtra workowego;
  • stała kontrola parametrów pracy urządzenia;
  • brak narażania obsługi na kontakt z filtrowanym medium – ważna w przypadku filtracji substancji toksycznych, niebezpiecznych.

  Filtry samoczyszczące przemysłowe są droższe niż workowe, ale w większości przypadków inwestycja w nie bardzo szybko się zwróci.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.