google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  obróbka metali - gieciewalcowanie.pl
  Kursy walut 15.06.2018
  1 USD
  3.6922
  0.0767
  1 EUR
  4.2802
  0.0045
  1 CHF
  3.7056
  0.0274
  1 GBP
  4.8998
  0.0402
  1 RUB
  0.0588
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Przemysłowe rozwiązania filtracyjne

  Jednym w etapów praktycznie każdego procesu produkcyjnego jest proces filtracji. W skali przemysłowej bardzo ważne jest zapewnienie dużej przepustowości, tak aby można było filtrować jak największe strumienie w jak najkrótszym czasie. W większości filtrów proces filtracji prowadzony może być wyłącznie w trybie okresowym (ze względu na konieczność czyszczenia przegrody filtracyjnej), co znacznie ogranicza wydajność procesu. Wszystkich tych ograniczeń pozbawiony jest jednak filtr samoczyszczący.

  Filtry mogą być montowane bez przeszkód w halach gdzie występuje konstrukcja stalowa dachu.

  Filtr samoczyszczący przemysłowy składa się tak jak każdy filtr ze stalowej obudowy (zazwyczaj stal nierdzewna lub kwasoodporna) i przegrody filtracyjnej, którą w tym przypadku stanowi specjalne sito szczelinowe. Szczeliny sita mają trapezowy kształt, który zapobiega zapychaniu się tych szczelin. Filtr samoczyszczący charakteryzuje się także ciągłym trybem prowadzenia procesu, ze względu na to, że czyszczenie sita odbywa się równolegle do procesu filtracji. Dzieje się tak dzięki temu, że filtr samoczyszczący przemysłowy wyposażony jest w specjalny skrobak, który mechanicznie czyści sito podczas procedury czyszczenia. Procedura ta uruchamiana jest automatycznie w momencie osiągnięcia zaprogramowanego spadku ciśnienia na przegrodzie. Ruch skrobaka odbywa się od góry filtra w dół do zaworu spustowego, po czym skrobak powraca na miejsce. Filtr samoczyszczący może być także wyposażony w śluzę, która ogranicza utratę medium podczas spustu zanieczyszczeń do minimum.

  Filtr samoczyszczący przemysłowy stosowany jest najczęściej do filtracji wody technologicznej w różnego rodzaju fabrykach.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.