google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 19.04.2018
  1 USD
  3.3693
  -0.0028
  1 EUR
  4.1665
  -0.0012
  1 CHF
  3.4777
  -0.0028
  1 GBP
  4.7770
  -0.0091
  1 RUB
  0.0551
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Panel HMI a działanie procesu produkcji

  Panel HMI a działanie procesu produkcjiWiększa wydajność, optymalizacja kosztów, odpowiadanie na potrzeby klientów – aby zrealizować te oraz inne założenia, w zakładach produkcyjnych niezbędne jest sprawne działanie odpowiedniego oprogramowania zaimplementowanego na używanych urządzeniach i maszynach.

  Sprawne działanie oprogramowania HMI

  W zakładach produkcyjnych najważniejszą kwestią jest planowanie, nadzór i sterowanie procesem. Sprawne działanie oprogramowania zapewnia ciągłość produkcji oraz realizację założonych celów.

  HMI – czyli Human Machine Interface – to aplikacja, która umożliwia łatwą komunikację pomiędzy człowiekiem i maszyną. Dzięki tej funkcjonalności operator wybranego urządzenia może monitorować wykonywany przez nie proces i na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji decydować o dalszej pracy. Terminu HMI można używać zarówno do określania poszczególnych interfejsów, jak i paneli operatorskich.

  Panele operatorskie wykorzystywane są między innymi do podglądu poszczególnych parametrów pracy maszyny. To za ich pośrednictwem można je edytować, zmieniać receptury, kontrolować dostęp do urządzeń czy obserwować trendy.

  Monitorowanie procesu produkcyjnego może być realizowane przez panel HMI, jednak w przypadku zaawansowanych opcji aplikacja jest określana mianem HMI/SCADA. Systemy SCADA – Supervisory Control And Data Acquisition – wykorzystuje się najczęściej w odniesieniu do procesów technologicznych zarówno dla pojedynczych maszyn, jak i obiektów, które zajmują rozległą przestrzeń. Dzięki systemom SCADA operatorzy zyskują szybki wgląd w stan urządzeń wykonawczych i produkcyjnych. Co więcej, dzięki nim można szybko zlokalizować rozmieszczenie alarmów w danym zakładzie, czy też ustawić automatyczną reakcję systemu na sygnały wysyłane przez urządzenia. A to tylko część z dostępnych dzięki nim możliwości.

  HMI usprawnia działanie zakładu produkcyjnego

  Oprogramowanie HMI odpowiada zarówno za przekazywanie, jak i za wizualizację danych o systemie automatyki przemysłowej operatorom maszyn i urządzeń. Umożliwia im również sprawniejszą kontrolę nad zawiadywanymi procesami. W momencie wystąpienia jakiejkolwiek usterki w panelu HMI, trzeba szybko reagować, aby ograniczyć straty związane z zatrzymaniem produkcji.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.