google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Filtry magnetyczne – budowa i zastosowania

  Filtry magnetyczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim wszędzie tam, gdzie trzeba bezwzględnie chronić medium procesowe przed jakimikolwiek zanieczyszczeniami metalicznymi, a więc w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Nie jest to jednak jedyna funkcja, jaką spełnia to stosunkowo proste konstrukcyjnie urządzenie.

  Filtry magnetyczne – budowa i zastosowania Pro-mill

  Filtr magnetyczny składa się ze stalowej obudowy oraz lancy lub lanc magnetycznych, zbudowanych z bardzo silnych magnesów neodymowych, znajdujących się w specjalnych pochwach. Często także filtry magnetyczne wyposażone są w kosz filtracyjny, wykonany z blachy perforowanej, który stanowi dodatkową barierę mechaniczną. Podczas przepływu medium procesowego, zanieczyszczenia stałe gromadzą się na powierzchni kosza, a cząstki metaliczne przechwytywane są przez lance.

  Urządzenia, takie jak filtr magnetyczny, stosowane są jako filtry zabezpieczające w miejscach, gdzie produkuje się żywność, napoje, kosmetyki czy leki, z racji, że w tych przypadkach jakiekolwiek zanieczyszczenie metaliczne niesie ze sobą bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów.

  Jednakże filtr magnetyczny pełni jeszcze inną, bardzo ważną rolę, jaką jest ochrona pomp, zaworów, regulatorów i aparatury kontrolno-pomiarowej przed skutkami zanieczyszczenia mediów procesowych rdzą i związkami żelaza. Jeżeli filtry magnetyczne nie byłyby stosowane, ilość tego typu zanieczyszczeń byłaby bardzo duża, z racji że nawet najmniejsza ich ilość stanowi centrum aktywne korozji elektrochemicznej, generując nowe porcje zanieczyszczeń do obiegu. Zatem ich zamontowanie na instalacji przedłuża jej żywotność i zmniejsza koszty konserwacji jej elementów.

  Filtry magnetyczne nie sprawiają trudności w eksploatacji. Wystarczy raz na jakiś czas oczyścić pochwy lanc magnetycznych z nagromadzonych zanieczyszczeń, po wcześniejszym wyjęciu z nich magnesów neodymowych. Należy pamiętać jednak, że w pobliżu tego typu filtrów absolutnie nie mogą znajdować się osoby z rozrusznikiem serca. Trzeba także bardzo uważać podczas wszelkich czynności konserwacyjnych, ponieważ magnesy neodymowe są bardzo silne i mogą zostać przyciągnięte do siebie lub do metalowych elementów instalacji, co może prowadzić w skrajnym przypadku do zmiażdżenia kończyny i poważnego uszczerbku na zdrowiu operatora.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.