google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczne majsterkowanie – jakie akcesoria ochronią przed urazami?

  Bezpieczne majsterkowanie – jakie akcesoria ochronią przed urazami?Nawet w czasie najdrobniejszych prac domowych warto zadbać o bezpieczeństwo. Nikt z nas nie chce przecież, by majsterkowanie zakończyło się jakimś nieszczęśliwym urazem.

  Kwestia uchronienia się przed wypadkiem jest oczywiście niezwykle istotna przy bardziej skomplikowanych czynnościach naprawczych.

  Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo np. w trakcie remontu. Oczywiście za pomocą różnych akcesoriów. Poniżej kilka przykładów gadżetów, jakie powinny znaleźć się w ekwipunku każdego majsterkowicza.

  Bezpieczeństwo w trakcie pracy to podstawa. Zasady tej należy również przestrzegać podczas najprostszych napraw domowych. Ochronę przed urazami zapewniają oczywiście różne akcesoria, w które powinien się wyposażyć każdy majsterkowicz. Tego typu asortyment znaleźć można w wielu sklepach (szeroki asortyment posiadają obecnie e-shopy, np. http://el12.pl). Zobacz koniecznie, jakie elementy wyposażenia odpowiednio zadbają o Twoje zdrowie w trakcie różnych prac.

  1. Rękawice

  Dłonie to podstawowe narzędzie pracy wielu fachowców. Warto zatem zadbać o ich odpowiednią kondycję. Nawet pozornie niewymagające zajęcia mogą bowiem wpłynąć na sprawność tej części ciała. Dzięki rękawicom jesteśmy w stanie uchronić ręce przed zadrapaniami, poparzeniami, a nawet porażeniem prądem. Oczywiście poszczególne modele rękawic różnią się od siebie przeznaczeniem i właściwościami, dlatego warto dobrze dobrać je do rodzaju wykonywanej pracy

  2. Okulary ochronne

  W trakcie poszczególnych prac bardzo łatwo narazić oczy na różne urazy. Wystarczy chwila nieuwagi by drobny odprysk nieszczęśliwie przedostał się pod powiekę i przysporzył nam sporo cierpienia. Nic zatem dziwnego, że wielu fachowców nie rozpoczyna prac od założenia specjalnych okularów ochronnych. Akcesorium tanie i niepozorne, ale za to niezwykle skuteczne.

  3. Kask

  Szczególnie przydatny w trakcie prac na wysokościach. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak skutecznie jest w stanie uchronić on osobę przed ogromnym nieszczęściem np. przy upadku z rusztowania. Ważne jednak, by kask wykonany był z odpowiedniego materiału. Czasem bowiem znaleźć można tanie zamienniki, które niestety nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Bezpieczne kaski wykonane są z trwałego plastiku odpornego na mocne uderzenia.

  4. Stopery

  Niektóre prace domowe odbywają się w ogromnym hałasie. Nie każdy jest w stanie odpowiednio skupić się w takich warunkach, nie wspominając już, że wysoka liczba decybeli nie jest najzdrowsza dla naszych uszu. Z pomocą przychodzą na szczęście stopery. Te idealnie tłumią ogromny hałas i pozwalają bezpiecznie wykonywać dane czynności. Innym rozwiązaniem są tez specjalne nauszniki/słuchawki.

  5. Maska przeciwpyłowa

  Każdy, kto ma za sobą generalny remont wie, że często wiąże się on z pracą w zapylonych i zakurzonych warunkach. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że wdychanie tak zanieczyszczonego powietrza nie jest korzystne dla ludzkich płuc. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji? Z pomocą wychodzi zwykła maska przeciwpyłowa. Ona również powinna znaleźć się w asortymencie każdego majsterkowicza.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.