google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 20.05.2019
  1 USD
  3.8543
  -0.0002
  1 EUR
  4.2995
  -0.0077
  1 CHF
  3.8189
  -0.0007
  1 GBP
  4.9117
  -0.0156
  1 RUB
  0.0597
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Przygotuj swój dom na pierwsze promienie słońca. Wiesz, jakie rolety wybrać?

  Przygotuj swój dom na pierwsze promienie słońca. Wiesz, jakie rolety wybrać?Początek kalendarzowej wiosny to już właściwy czas, abyś przyjrzał się popularnym systemom przesłon okiennych i wybrał te, które wpisują się w twoje oczekiwania. Przeczytaj i sprawdź, jakie rolety będą odpowiednie do salonu, pokoju dziecięcego i sypialni.

  Każde pomieszczenie wymaga innego rozwiązania

  Na polskim rynku wyróżnia się przynajmniej 10 zróżnicowanych systemów przesłon wewnętrznych, a w tym m.in.: rolety plisowane, rolety typu Dzień i Noc, rolety rzymskie, austriackie, a także rolety wolnowiszące i dachowe.

  Każda z tych przesłon charakteryzuje się innymi właściwościami funkcjonalnymi, mechanizmem zwijającym, przesłoną, a także walorami estetycznymi. Różnice są dostrzegalne także, jeśli spojrzeć na sam koszt zakupu oraz sposób pielęgnacji i poziom zaciemnienia.

  Pytanie tylko, które z tych rolet będą właściwe do twojego domu?

  Wybieramy rolety do nowoczesnego salonu

  W salonie doskonale sprawdzą się klasyczne rolety wolno wiszące. Zamontujesz je inwazyjnie do ściany lub sufitu, a ze względu na szeroką gamę kolorystyczną, ich barwę możesz swobodnie dopasować do charakteru wnętrza.

  „Wato wiedzieć: Rolety klasyczne uchodzą za jedne z najtańszych systemów przesłon okiennych, które możesz wykorzystać w domu”.

  Poza tym – tego typu przesłony nie sprawiają większych trudności w pielęgnacji, są funkcjonalne i możesz wykorzystać je do zaciemnienia największych przestrzeni okiennych nawet do 2,5 metra wysokości. Z kolei jeśli zależy ci na 100-procentowym zaciemnieniu salonu, możesz zdecydować się na rolety klasyczne z tkaninami pokrytymi cienką warstwą gumy lub te odbijające promienie słoneczne.

  Pewną przeszkodą w montażu tradycyjnych rolet wolnowiszących mogą okazać się okna z wbudowanymi wywietrznikami. Jeśli jakikolwiek element okna wystaje poza wnękę, wskazane jest zastosowanie specjalnych dystansów lub wybór innego systemu.

  Inne rolety, które możesz zamontować w salonie: rolety plisowane, mini-rolety, rolety w kasecie.

  Przesłony do pokoju dziecięcego to sztuka kompromisów

  Rolety w kasecie będą odpowiednią propozycją do pokoju dziecięcego, bo łączą w sobie nie tylko wszystkie zalety rolet wolnowiszących, ale są też znacznie wygodniejsze w obsłudze, a na ich tkaninie przesłaniającej możecie wspólnie zdecydować o nadruku ulubionej postaci z kreskówek.

  Wybieraj spośród rolet w kasecie samozwijające, które nie narażają dziecka na zaplątanie się w mechanizm koralikowy lub żyłkowy (szczególnie, jeśli twoja pociecha ma zaledwie kilka lat).

  Możesz rozważyć zakup rolet o transparentnej tkaninie lub tej, która gwarantuje pełne zaciemnienie wnętrza; to odpowiednie rozwiązanie, jeśli pokój dziecka jest jednocześnie jego sypialnią.

  Inne rolety, które możesz zamontować w pokoju dziecięcym: mini-rolety, rolety typu Dzień i Noc.

  Zdrowy sen zapewnią rolety plisowane

  Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji o zakupie rolet do sypialni, zdecyduj się na plisy. Tego typu system nie tylko wprowadzi charakterystyczne poczucie intymności, ale i skuteczni ochroni twoje oczy przed nadmiernym nasłonecznieniem w okresie wiosenno-letnim.

  Poza tym plisy możesz zamontować także bezinwazyjnie wklejając je na ramę okna, a dzięki swojej charakterystycznej budowie, rolety nie ograniczają dostępu do klamki, tak jak ma się to w przypadku tradycyjnych modeli wolnowiszących. To także szczególnie ważne, jeśli wiosną i latem zasypiasz przy uchylonym oknie; tkaniny plis są sztywne i nie łopoczą podczas podmuchów wiatru.

  Inne rolety, które możesz zamontować w sypialni: rolety typu Dzień i Noc, rolety w kasecie, verticale, rolety bambusowe.

  Artykuł napisny we współpracy z Krakowską firmą DreamDesign - aranżacje wnętrz, która zajmuje się projektowanie i dekorowaniem wnętrz na terenie całej Polski.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.