google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 26.06.2019
  1 USD
  3.7540
  0.0164
  1 EUR
  4.2642
  0.0088
  1 CHF
  3.8477
  0.0169
  1 GBP
  4.7573
  -0.0131
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Największy MAXIEM w drodze do Polski

  MAXIEM 2080

  Zapowiadane wcześniej wydarzenie teraz staje się faktem. Za kilka tygodni potężny waterjet trafi do polskiego przedsiębiorcy. Firma z województwa mazowieckiego stanie się właścicielem olbrzymiej maszyny do cięcia wodą - MAXIEM 2080. To największy model w Europie!

  Fakty i tylko fakty

  To nie jest kolejny slogan reklamowy „wielkość naszych maszyn może dochodzić nawet do kilkudziesięciu metrów”. W momencie, gdy konkurencja tylko mówi o wielkich waterjetach, my montujemy takiego olbrzyma u polskiego przedsiębiorcy. To fakt!

  MAXIEM2080 powstał w fabryce OMAX w Stanach Zjednoczonych. Maszyna już wkrótce trafi do jednej z polskich firm. Przedsiębiorca z województwa mazowieckiego będzie właścicielem największego MAXIEM-a w Europie!

  Maszyna liczy ponad 10 metrów długości, 3 metry szerokości i 4 metry wysokości. Aby uzmysłowić sobie te wymiary wystarczy wyobrazić sobie duży, piętrowy autobus. Stół roboczy tego waterjeta ma wymiary 8,7 x 2,2 metra. Sam MAXIEM 2080 waży prawie 6 ton. Wanna waterjeta pomieści blisko 16 tysięcy litrów wody, to dodatkowe 16 ton.

  Udoskonalony model

  Maszyna do cięcia wodą MAXIEM standardowo wyposażona jest w czujnik wysokości Terrain Follower, nastawnicę kątową umożliwiającą pochylenie głowicy do 45 stopni oraz głowicę MAXJET®5i zintegrowaną z diamentową kryzą.
  Ponadto w modelu 2080 zastosowano nożycowy system wysokociśnieniowy. Ten innowacyjny system podawania wody pod ultra wysokim ciśnieniem pracuje w oparciu o najnowsze rozwiązanie konstrukcyjne ruchomych złączy kątowych swivel.
  - Długie połączenia wysokociśnieniowe mają to do siebie, że czasem pękają. Nasze elementy są praktycznie niezniszczalne. Żaden inny producent nie stosuje jeszcze takiego rozwiązania - podkreśla Tomasz Łapiński, dyrektor sprzedaży MAXIEM

  Waterjets w Polsce.

  Kolejną rzeczą wyróżniającą ten model na tle innych maszyn do cięcia wodą jest ponad 8-metrowy system trakcyjny pozwalający na wysuwanie się bramy poza obszar stołu roboczego.

  - Dzięki takim rozwiązaniom prowadnice w MAXIEM 2080 są dłuższe od stołu obróbczego. Brama wyjeżdża wtedy poza wannę, co z kolei ułatwia załadunek dużych gabarytów na stół roboczy - wyjaśnia Tomasz Łapiński.

  Oczywiście w zestawie, który wkrótce dotrze do polskiego przedsiębiorcy,  jest też stacja uzdatniania wody oraz podajnik ścierniwa.

  Warto też wspomnieć, że w ramach standardowych usług MAXIEM Waterjets oferuje czterodniowe szkolenie dla operatora maszyny. Pierwsza część szkolenia odbywa się w laboratorium cięcia grupy JetSystem, druga w firmie klienta.

  Nowe możliwości, większe zyski

  MAXIEM 2080 to naprawdę imponująca maszyna. 10-metrowy waterjet został zakupiony przez przedsiębiorstwo produkcyjno-budowlane z województwa mazowieckiego. Ze względu na dużą moc przerobową waterjeta firma wyjdzie poza potrzeby własnej produkcji i również będzie świadczyć usługi cięcia.
  Wszechstronność i wydajność waterjeta pozwala na precyzyjną i szybką obróbkę takich materiałów jak: różnego rodzaju metal, kamień, szkło, drewno, tworzywa sztuczne i kompozyty. 

  Dzięki inteligentnemu i - co jest również bardzo ważne - łatwemu w obsłudze oprogramowaniu MAXIEM jest w stanie wyciąć każdy kształt. Waterjet wycina zarówno drobne i delikatne detale, jak i duże elementy konstrukcyjne.

  Model 2080 pozwala umieścić na stole materiał o długości 8 metrów.  Takie warunki znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Przed nowym właścicielem MAXIEM-a otwierają się więc szerokie możliwości, co z pewnością przełoży się na zwiększenie przychodów.

  Już za kilka tygodni największy w Europie waterjet dotrze do Polski. Wkrótce zaprezentujemy Wam relację z instalacji tego olbrzyma w polskim przedsiębiorstwie. 

  Źródło:
  MAXIEM WATERJETS sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  OMAX Poland

  OMAX Poland jest dostawcą kompletnych rozwiązań dla technologii waterjet na obszarze Polski. Posiadamy w ofercie najlepsze maszyny do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX, światowego lidera tej branży.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.