google

  narzędziownia, formy wtryskowe, obróbka skrawaniem

  Kursy walut 19.04.2019
  1 USD
  3.8051
  0.0049
  1 EUR
  4.2802
  0.0012
  1 CHF
  3.7557
  -0.0029
  1 GBP
  4.9479
  -0.0004
  1 RUB
  0.0595
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Katalog firm
  • O firmie

  Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A.
  Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A.

  Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A.


  Andrychowska Fabryka Maszyn S.A. należy do grona najstarszych firm polskich. Powstała w roku 1946 i od ponad 73 lat jest czołowym polskim producentem obrabiarek. Szeroki asortyment produkowanych tokarek sterowanych numerycznie i centrów pionowych CN

  Andrychowska Fabryka Maszyn S.A.

  Andrychowska Fabryka Maszyn S.A. należy do grona najstarszych firm polskich. Powstała w roku 1946 i od 73 lat jest czołowym polskim producentem obrabiarek.

  W drugiej połowie lat siedemdziesiątych wkracza do zakładu technika sterowań numerycznych. Pierwszą tokarką wyprodukowaną w kooperacji z niemiecką firmą BOEHRINGER jest TAE-32N, ze sterowaniem numerycznym firmy SIEMENS.

  Na przełomie lat 1980/1990 AFM produkuje w dużej mierze tokarki uniwersalne na rynki zagraniczne oraz sterowane numerycznie na rynek krajowy. Następna dekada to w dużej mierze produkcja tokarek sterowanych numerycznie i szeroki zakres usług.

  Od 2000 roku AFM SA zaczyna montaż komponentów mechanicznych – centra pionowe CNC i tokarki CNC dla grupy GILDEMEISTER. Równocześnie rozpoczyna produkcję własnej konstrukcji centrów obróbkowych pionowych

  W chwili obecnej AFM SA produkuje również nakiełczarki sterowane numerycznie, pionowe tokarki CNC, sterowane numerycznie centra bramowe. Większość wyrobów trafia do producentów elementów dla motoryzacji.

  Szeroki asortyment produkowanych tokarek sterowanych numerycznie i centrów pionowych CNC oraz bogate wyposażenie specjalne umożliwiają konfigurowanie obrabiarek pod konkretne zapotrzebowanie klienta. Konfigurowanie tokarki wspólnie z klientem pozwala na pełne wykorzystanie zalet sprzedawanych maszyn i osiągnięcie przez klienta największych korzyści z zakupionych obrabiarek.

  Naszą jakość potwierdza wieloletnia obecność obrabiarek AFM SA na rynku krajowym i wymagających rynkach Europy Zachodniej i Ameryki.

  W roku 2011 Andrychowska Fabryka Maszyn S.A. przejęła produkcję obrabiarek Dąbrowskiej Fabryki Maszyn S.A. t.j. WFS130, DBM105, KND oraz znak towarowy DEFUM.

  Z dniem 3.09.2012 roku firma zmieniła nazwę z Andrychowskiej Fabryki Maszyn S.A. na Andrychowską Fabrykę Maszyn DEFUM S.A.

  W roku 2013 Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. podjęła produkcję tokarek sterowanych numerycznie rodziny Venus dla Centrum Badawczo-Konstrukcyjnego Obrabiarek Sp. z o. o. Począwszy od Stycznia 2014 jest licencjonowanym producentem tych tokarek. Jednocześnie wspólnie z doświadczonym zespołem konstruktorów opracowuje i wdraża do produkcji nowe rozwiązania konstrukcyjne obrabiarek spełniające rosnące wymagania zarówno rynku krajowego i rynków zagranicznych.

  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z bogatą ofertą handlową i usługową naszej firmy

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.